Przejdź do treści

A może Browar pod choinkę?

  Jak co roku, życie w ostatni przedświąteczny tydzień nabiera szybszego tempa. Sklepy gwałtownie wypełniają się ludźmi gorączkowo poszukujących prezentów dla swoich najbliższych. Lista najchętniej kupowanych podarunków zmienia się z roku na rok. Sprawdź, co warto kupić pod choinkę, a czego lepiej unikać.

  Najwięcej osób w 2018 r. zadeklarowało chęć zakupu dla bliskich perfum i kosmetyków. Trochę mniejszą popularnością (chociaż na pewno nie wśród najmłodszych) cieszą się słodycze. Kolejne miejsca piastuje biżuteria, produkty związane z hobby oraz książki, zwłaszcza te wydane w wersji elektronicznej. Porównując trendy z ubiegłymi latami, wzrosła liczba osób, która wyraziła chęć zakupu bielizny, wyposażenia domu oraz alkoholu. Najczęściej kupowanym trunkiem jest wysokoprocentowy alkohol eksluzywnych, głównie zagranicznych marek. Najczęściej jest to czysta wódka lub jej, popularne ostatnio, smakowe odmiany. Tuż za wódką plasują się whiskey oraz gin. Wśród napojów o mniejszej zawartości alkoholu, popularne są wino oraz coraz częściej piwo kraftowe. Producenci kraftów kuszą klientów swoimi zestawami opakowanymi w świąteczne wzory zawierającymi różnego rodzaju piwa wraz z dołączonymi gadżetami takimi jak ozdobne kufle czy otwieracze do piwa sygnowane nazwą browaru.

  Jeżeli jesteśmy już przy kraftowych piwach, grzechem byłoby pominięcie trendu jakim jest produkcja piwa świątecznego. Coraz więcej browarów w okresie świątecznym przygotowuje specjalną linię złocistego trunku smakiem najwierniej oddające atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

  W tym roku nasi piwowarzy postanowili zrobić wszystkim piwnym smakoszom niespodziankę warząc świąteczną warkę – Jastrzębskie Christmas Ale. Jest to piwo charakteryzujące się ciemną barwą, o mocny karmelowym smaku, z dodatkiem przypraw, kojarzonych głównie ze świętami Bożego Narodzenia: goździkami, cynamonem, gałką muszkatołową oraz wanilią burbońską. Do fermentacji bożonarodzeniowego piwa, nasi browarnicy wykorzystali głównie belgijskie szczepy drożdży. W piwie znajdziemy smaki czekoladowe, kawowe, przełamane nutami korzennymi. Mocny woltaż sprawia że piwo rozgrzewa i idealnie nadaje się na zimowe dni.

  świąteczne Chirstmas Ale

   

  Listę rzeczy których nie chcemy pod świąteczną choinką otwiera gotówka w kopercie. Coraz częściej odbierane jest to jako brak kreatywności oraz pewnego rodzaju pójście na skróty. Oczywiście usprawiedliwieniem gotówkowych Mikołajów niemal w każdym przypadku jest braku czasu na wybieranie prezentów. Argument jak najbardziej trafny, zważywszy na niepodważalny fakt, iż  Święta Bożego Narodzenia zbiegają się z końcem roku, co w praktycznie każdej firmie przekłada się na ogrom pracy. Kilometrowe kolejki do kas w sklepach również nie zachęcają do zakupów, a zamawiając prezenty przez internet istnieje spore ryzyko niedostarczenia towaru na czas lub duży dysonans pomiędzy tym co widzieliśmy na zdjęciu prezentowanym na stronie internetowej, a tym co zobaczyliśmy po rozpakowaniu paczki. W obu przypadkach świąteczna wpadka gwarantowana.

  Polacy coraz częściej decydują się na obdarowywanie się prezentami, które niekoniecznie wyróżniają się pięknym kształtem lub rzucającym się w oczy kolorem pod świąteczną choinką, ale przede wszystkim niosą za sobą pewną wartość. Jeżeli macie bardziej praktyczne podejście do podarunków i lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym, ciekawym pomysłem dla Was będą emitowane aktualnie akcje naszego Browaru.

  Co trzeba zrobić żeby uszczęśliwić kogoś posiadaniem własnego browaru?

  Wystarczy wejść na stronę: bit.ly/KupBliskimBrowar przejść przez proces płatności i czekać na potwierdzenie zakupu akcji, które wyślemy na podany podczas rejestracji adres e-mail. Następnie należy wydrukować akcje, zapakować w piękną kopertę i położyć pod choinką. Cały proces trwa dosłownie kilka minut, a akcje będziecie mogli jeszcze zakupić siedząc już przy wigilijnym stole.

  Sprawcie swoim bliskim radość na święta z Browarem Jastrzębie.

  Wesołych Świąt!

   

  Zdjęcie piwa wykonał Pan Piotr Łaskawski