Przejdź do treści

Browar Jastrzębie rośnie w siłę!

  Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowitym okresem! Browar Jastrzębie rozwija skrzydła, budowa trwa w najlepsze i przede wszystkim – ciągle, z wielką troską zajmujemy się tym co dla nas najważniejsze, czyli produkcją Naszych dotychczasowych piw i opracowywaniem nowych receptur. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych wydarzeń!

  W pierwszym tygodniu kwietnia rozpoczęliśmy warzenie Jastrzębskiej Jarzębiny, później przyszła pora na kolejną partię Pszenicy i Old Ale. Butelkowaliśmy też Pilsa.

  Budowa budynku browaru ciągle prze do przodu – w kwietniu zostały postawione słupy nośne pod konstrukcje dachu nad pomieszczeniami produkcyjnymi. Pod poziomem ziemi – piasku – wykonana jest kanalizacja części browaru z wyprowadzeniem do separatora i połączone z nią odwodnienia liniowe spod urządzeń browarniczych. Regularnie zamieszczamy zdjęcia przedstawiające rozwój budowy na facebookowej grupie Akcjonariuszy Browaru.

  W połowie ubiegłego miesiąca ukazał się artykuł w gazecie “Biznes w mieście”, który zawierał informację o zbiórce crowdfundingowej Browaru Jastrzębie. Jak dotychczas była to największa tego rodzaju zbiórka w historii przeprowadzona przez browar. W artykule znalazły się też informacje o naszej społeczności Inwestorów, możliwości wykonania własnej etykiety na butelkę piwa i przyszłych potencjalnych planach w obrębie działalności charytatywnej.

  Pod koniec kwietnia pojawiliśmy się na Przeglądzie Śląskich Browarów Rzemieślniczych, zaś w maju gościliśmy na Festiwalu Piwa Beerstock w Białymstoku oraz na Festiwalu Piwa Beergoszcz w Bydgoszczy, gdzie można było spróbować propozycji naszego Browaru. Wydarzenia, na których zagościmy w najbliższym czasie to:

  • 24 maja, Beerweek Festival, Kraków;
  • 8 czerwca, Festyn rodzinny Zebrzydowice;
  • 9 czerwca, Jastrzębska Piwna Mila,
  • 15 czerwca, Jastrzębski Tuning DAY 4;
  • 5 lipca, Bielsko-Biała Beer Fest,
  • 12 lipca, BBF | Gdyński Festiwal Piw Rzemieślniczych;
  • 31 lipca, Święto Myśliwskie w Heilsberg.
  • 23-25 sierpnia, Rybnicki Zalew Dobrego Piwa.

  3 maja na łamach portalu Forbes ukazała się publikacja, w której nasz prezes, Piotr Piekarski, opowiedział o crowdfundingowej zbiórce, obecnej działalności Browaru i planach na przyszłość.

  Do końca maja rozesłane zostaną wszystkie certyfikaty z każdej z grup, a w ubiegłym tygodniu przygotowywaliśmy kolejne gadżety, które szyliśmy w polskiej szwalni pod Radomskiem. Jesteśmy w trakcie wysyłki reszty gadżetów.

  O nowych wydarzeniach z “życia Browaru” informujemy na bieżąco na facebookowym fanpage’u 🙂