Przejdź do treści

Co nowego w Jastrzębiu?

  Browar Jastrzębie nieustannie się rozwija! Cała załoga ciężko pracuje na nasze codzienne małe sukcesy. Chcemy dzielić się z Wami osiągnięciami i nowościami, dlatego czytajcie do końca – w ostatnich miesiącach wydarzyło się naprawdę dużo! 

  Coraz bliżej…

  Jak wiecie, budynek naszego browaru jest w trakcie budowy. Prawie 500 m2 powierzchni to nie lada wyzwanie dla budowlańców, ale świetnie dają sobie radę – nad częścią produkcyjną jest już dach, a już za chwilę, na przełomie sierpnia i września, specjaliści położą zadaszenie nad pozostałymi pomieszczeniami. 

  Chcemy, żeby funkcjonowanie browaru nie zakłóciło spokoju okolicznym mieszkańcom. Z tego powodu stawiamy na funkcjonalność – w naszych kominach znajdą się odpowiednie filtry, których celem będzie powstrzymanie ulatniania się nieprzyjemnych zapachów, które powstają podczas warzenia piwa. Określiliśmy też parametry, których będziemy konsekwentnie przestrzegać.

  Cała budowa przebiega w założonym tempie i wszystko idzie zgodnie z planem – za kilka miesięcy browar zostanie oddany do użytku przy ul. Leśnej. 

  Jastrzębskie piwa

  Dopóki nie mamy swojego miejsca, korzystamy z usług innych browarów. Aktualnie postawiliśmy na Browar Recraft, w którym warzy się już kilka naszych piw! 

  Zastanawiacie się jakie nowe smaki zagościły w naszej ofercie? Mamy dla Was aż 3 nowości! Na początku przypomnijmy o piwie, którego smak wybrali nasi akcjonariusze – zostało uwarzone specjalnie na Walne Zgromadzenie, które odbyło się 22 czerwca. Jastrzębskie wiśniowie to perfekcyjny wybór dla wielbicieli owocu wiśni i kawowych nut.  To był strzał w 10!

  Nowością jest też Jastrzębskie owocowe, czyli rewolucja w Milk Apa! Lubicie słodkie smaki? Ta pozycja na pewno na stałe zagości na Waszych stołach.  Mango i ananas zachwycą Wasze podniebienia w letnie wieczory, a egzotyczne nuty przełamane są lekką goryczką. 

  I na końcu, długo wyczekiwany kandydat, którego nie mogliście się doczekać. Wywodzi się z krajów basenu Morza Bałtyckiego. Długie leżakowanie zapewniło mu aromaty suszonych owoców i sherry. No i w końcu go mamy – gęsty, mocny, ciemny lager. O czym mowa? Oczywiście o Porterze Bałtyckim! Dopiero od niedawna możecie znaleźć go na półkach sklepowych, a już zdobyliśmy za niego nagrodę publiczności dla Najlepszego Piwa na III Rybnickim Zalewie Dobrego Piwa. 

  Gadżety sygnowane marką Browaru Jastrzębie

  Browar Jastrzębie to nie tylko piwa, ale również unikatowe gadżety. Niedawno ruszył sklep online, w którym możecie kupić przedmioty z naszym logo. Chcecie zabrać nas na wakacje lub wypić piwo ze specjalnie przygotowanego szkła? A może nie chcecie martwić się już plamami na stoliku? Koszulki, otwieracze, szklanki, podkładki i inne drobiazgi znajdziecie w naszym sklepie: sklep.browarjastrzebie.pl 

  Spotkajmy się! 

  Bardzo ważną częścią naszej pracy są spotkania z Wami – miłośnikami piwa rzemieślniczego. Pojawiamy się na różnego rodzaju festiwalach i wydarzeniach, na które Was serdecznie zapraszamy! Jeszcze w tym miesiącu zagościmy na Cieszyńskiej Jesieni Piwa, a wrzesień rozpoczynamy od niekonwencjonalnego wydarzenia w naszym mieście – 1 września odbędzie się Jastrzębski Dogtrekking Trop Do Grzybka, czyli bieg na orientację w terenie z czworonożnymi przyjaciółmi. Oprócz tego czeka na nas wiele innych podróży – Poznań, Bydgoszcz i Częstochowa to kolejne miejsca na naszej browarowej mapie! 

  • 30 – 31 sierpnia, Cieszyńska Jesień Piwna.
  • 1 września, Jastrzębski Dogtrekking Trop Do Grzybka.
  • 6 – 7 września, IV Częstochowski Festiwal Piwa Regionalnego i Rzemieślniczego.
  • 13 – 14 września, Beergoszcz.
  • 15 – 16 listopada, Poznańskie Targi Piwne.

  Mówią o nas w mediach… 

  Bardzo nas cieszy, że w mediach dalej pojawiają się publikacje o nas i naszej akcji crowdfundingowej. Możecie o nas przeczytać na stronie Business Insider , Partnerskie Kluby Biznesu , a także posłuchać audycji „Myśleć jak przedsiębiorca” z udziałem naszego prezesa – Piotra Piekarskiego. W rozmowie z Ireneuszem Osińskim prezes Piekarski opowiadał o planach na przyszłość Browaru, dzielił się wiedzą na temat tworzenia swojego biznesu i nie tylko. Koniecznie posłuchajcie! 

  Mamy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą następne zmiany, które ulepszą kolejne piwowarskie sprawy! Pozostańcie z nami w kontakcie i śledźcie nowinki na naszych profilach w mediach społecznościowych.