Przejdź do treści

o firmie

Początek warzenia piwa w Jastrzębiu-Zdroju i Browaru Jastrzębie sięga roku 2013 kiedy to piwowarzy z Jastrzębia otrzymali złoty medal podczas konkursu piw domowych za piwo Jastrzębskie Trzy Zboża. Na bazie tego sukcesu powstała Jastrzębska Akcja Piwowarska. Później były prowadzone rozmowy na temat budowy browaru w Jastrzębiu-Zdroju. W 2017 roku powstaje Browar Jastrzębie S.A. Na czele spółki, której twórcami są piwowarzy domowi, staje Piotr Piekarski.

Jednym z ważniejszych wydarzeń z życia browaru jest przeprowadzenie akcji equity crowdfundingu na platformie Beesfund w 2018 r. Jako pierwszy browar w Polsce udało nam się zebrać prawie 4 mln. zł, co pozwoliło wyremontować i przystosować wcześniej zakupiony budynek na browar z prawdziwego zdarzenia oraz zakup sprzętu warzelniczego.

Przełomowym dniem stał się 12 czerwiec 2021 roku. Dokładnie w tym dniu, budynek Browaru Jastrzębie został oficjalnie otwarty i oddany do użytku. Jednym z głównych punktów imprezy było odsłonięcie pamiątkowej tablicy z imionami i nazwiskami honorowych akcjonariuszy. Huczny wystrzał z armaty ogłosił całemu miastu, że od teraz w Jastrzębiu-Zdroju będzie warzone piwo. Podczas otwarcia, każdy uczestnik mógł napić się piwa oraz zwiedzić i poznać historię powstania browaru Jastrzębie.

Obecnie w obiekcie nieustannie warzone jest piwo, a Nad całym procesem warzenia czuwają nasi doświadczeni piwowarzy, którzy dbają z największy pietyzmem o wyszukany smak piw.

od idei do codzienności to długa droga, na końcu której jest jastrzębskie piwo oraz rentowne przedsięwzięcie nie tylko dla samego browaru, ale również dla jego akcjonariuszy. podczas akcji equity crowdfundingu zaufało nam 4400 akcjonariuszy, którzy korzystając z możliwości social media stworzyli społeczność stanowiącą trzon idei. wychodzą naprzeciw wszystkim chcemy wejść na giełdę papierów wartościowych na newconnect aby każdy kto chce mógł kupić lub sprzedać posiadane akcje. cała praca nad tym przysparza jednak wiele problemów, które musimy pokonać.

browar jastrzębie to nie tylko piwo kraftowe, to przede wszystkim ludzie. wokół browaru skupieni są fachowcy wkładający wiele serca w to co robią. nasi piwowarzy do osoby zajmujący się warzeniem piwa od wielu lat, mając koncie po kilkadziesiąt warek. kadra zarządzająca to osoby, którzy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tym zakresie. dział sprzedaży to osoby bezpardonowe, “wywalisz ich drzwiami to wejdą oknem”, co oczywiście gwarantuje sukces sprzedażowy. dział marketingu zajmuje się tym co widzicie na zewnątrz na najwyższym i nieszablonowym poziomie, zresztą sami możecie to ocenić.

obecnie browar jastrzębie warzy kilkanaście rodzajów piw, które dystrybuowane są w dużych sieciach handlowych, w sklepach sieciowych, hurtowniach, restauracjach i pubach. nasze plany są dalekosiężne dlatego planujemy przyszłość tak aby browar był stałym i dużym graczem na rynku piw kraftowych.